Kontakt os

Du er altid velkommen til at kontakte os:

Ledelsesansvarlig for centralbiblioteksvirksomheden:
Bibliotekschef Kirsten Boelt
Email: kirsten.boelt@aalborg.dk
Telefon: 9931 4425   
 
Tovholder for fjernlån:
Agnethe Larsen
Email: agnethe.larsen@aalborg.dk
Telefon: 9931 4486 
Ansvarlig for kørsel materialer:

Kurt Knudsen
Email: kurt.knudsen@aalborg.dk
Telefon: 9931 4380

 
Ansvarlig for fremfinding:
Tove Frantsen
Email:
tove.frantsen@aalborg.dk
Telefon: 9931 4320

Emnebestillinger, hastebestillinger eller vil du rykke for en bestilling:
Direkte Logistik
Email:
info-bibliotek@aalborg.dk
Telefon: 9931 4300 

Udskrivning af bestillinger, teleø, materialehåndtering: 
Direkte logistik
Tove Frantsen
Email: info-bibliotek@aalborg.dk
Telefon: 9931 4300 

Udkørsel af materialer
Kørsel
Email:
bib-betjent@aalborg.dk
Telefon: 9931 4382

Indkøb, klargøring og katalogisering: 
Indirekte logistik
Tove Frantsen
Email:
tove.frantsen@aalborg.dk
Telefon: 9931 4320

Netbiblioteker
Pia Bechmann og Anne Birthe Hansen
Email: pia.bechmann@aalborg.dk
Telefon: 9931 4328

Bibliotekssystemet
Karin Lund og Hanne Skyum
Email: karin.lund@aalborg.dk
Telefon: 9931 4394

Markedsføring: 
Siri Renée Richter Jungersen
Email: Siri.renee@aalborg.dk
Telefon: 99314355

Administration
Leder af Sekretariats- og Serviceområdet
Kirsten Boelt
Email:
kirsten.boelt@aalborg.dk
Telefon: 99314425